Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki

Rysunek

     Dziecko coś rysowało i nauczyciel powiedział:

     - "To interesujący rysunek. Co on przedstawia?".

     - "Jest to portret Boga".

     - "Przecież nikt nie wie, jaki jest Bóg".

     - "Kiedy skończę rysunek, będą już wiedzieć wszyscy".

Dzieci wiedzą, jaki jest Bóg, ale przychodzą na świat,
który czyni wszystko, by zapomniały o Nim jak najprędzej.


Bruno Ferrero


Miłe bajeczki do poduszeczki Miłe bajeczki do poduszeczki
Liliana Fabisińska
"Miłe bajeczki do poduszeczki" to zbiór sympatycznych historyjek do wspólnego czytania. Każdą bajeczkę można przeczytać w trzy minutki.... » zobacz więcej


      Wasze komentarze:
 wika: 20.01.2014, 18:35
 ;C
 xbernaś: 08.10.2012, 18:10
 My Polacy często bywamy dziecinni i trudno nam wydorośleć. Czasem ludzie zwłaszcza nie doświatczeni tracą swój majątek i mnóstwo czasu aby stać się dorosłym i odpowiedzialnym
 aga: 03.05.2010, 14:14
 całe życie jesteśmy dziećmi,Jego dziećmi ...i to jest cudowne :)
 Paulina: 06.03.2010, 17:16
 czytałam to w postaci dowcipu...
 dzieciak: 07.02.2010, 02:15
 do M..dzieci nie są głupie, dzieci wiedzą inaczej...
 Marta i Magda: 07.04.2008, 21:51
 Sam Jezus mówił że mamy być jak dzieci:) ach dzieci sa takie niezwykłe i niesamowite. Niestety dorośli zbyt szybko psują ich idealny świat:) BÓG daje nam mądrość, radość i przykład bezinteresownej miłości:)
 arol: 05.04.2008, 02:07
 dzieci mają coś pięknego w sobie, potrafią w każdym człowieku dostrzec dobro, uśmiechnąć się bezinteresownie, są szczere, nie potrafią oszukiwać, wielu dorosłych powinno brać przykład od dzieci
 baska 02.01.2008: 02.01.2008, 14:11
  Bog to milosc!!!Dla dzieci pierwsza miloscia sa ich rodzice,dzatkowie,rodzenstwo.To dom pelen dobra i milosci gdzie kazdy sie czuje jak u Pana Boga za piecem,To radosc swiat to zapach choinki i wesole ogniki urodzinowych swieczek na tortach.Teraz to dla mnie wspomnienia ale ta milosc dala mi solidne podstawy mojego doroslwgo zycia.Panie Boze dziekuje Ci za moich kochanych rodzicow i za nieustajaca Twoja milosc w nas!
 ewcia: 29.12.2007, 12:20
 dzieci są beztroskie i przy tym uatentyczne, mówią to co czują. dorosły nie umiałby w taki prosty sposób powiedzieć o Bogu, bo boi się że powiedzą o nim że jest zbyt skrajny i zabardzo przejmuje sie religią... pozdro:)
 Biedronka: 26.12.2007, 17:51
 Gdy ponownie nie staniemy sie dziećmi nie wejdziemy do Królestwa Bożego ...Nadaremnie szukamy wizerunku Boga w obrazach malowanych pędzlem człowieka, zapominając, że to w naszym spojrzeniu dziecka odnajdziemy jego ukrytą twarz. Wtedy możemy już namalować życiem swoim oblicze Boga. To co jest trudne do odnalezienia jest blisko ukryte, w nas, jest łatwe do narysowania. Wszak sami znamy siebie i swoje życie najlepiej...Dziecko w nas nie potrzebuje skomplikowanych narzędzi, wiedzy, kopii innych obrazów- by utrwalić obraz Boga i pokazać go światu. Rysuje go na miarę swoich możliwości i zawsze jest odkrywcą dla siebie i świata. Zadziwiające jak mało postrzegamy to co jest proste w wymowie , wyszukując , komplikując , uzdrawiając świat po ludzku.W rysunku dziecka nie dostrzegajmy świata dorosłych bo wtedy zbłądzimy.Czasami wiedza przeszkadza w poznaniu działania Ducha Bożego.
 Klaudia: 16.12.2007, 19:30
 Świat jest okrutny. To prawda.
 ewa: 16.12.2007, 18:56
  Rodzące się dziecko otrzymało od Boga DUSZĘ , która "pochodzi z Wieczności" , czyli żyjąc na ziemi "dotykamy nieustannie Wiecznosci" , dlatego Dzieci w naturalny sposób WIDZĄ OBLICZE BOGA i cokolwiek by nie namalowały będzie to obraz Boga: kółeczko , kreska ,drzewko... . Świat czesto nie UKAZUJE OBLICZA BOGA ...odszedł od NIEGO...swój Rozum postawił nad JEGO MĄDROŚĆ , samowolę nazywajac ją Wolnością nad WOLĘ BOGA , KIERUJĘ się lękiem , zastraszaniem niż BOJAŹNIĄ BOŻĄ , boi się utracić swoją pozycję , prestiż...ułudny...ale SĄ Ludzie na tym PIĘKNYM ŚWIECIE ( przecież to ON Go Stworzył) którzy przez całe Życie bedąc WIELCY SĄ DZIEĆMI...i TACY PRZECHODZĄ A raczej WRACAJĄ DO PEŁNEJ WIECZNOŚCI Prosto w RAMIONA Miłującego BOGA_OJCA , SYNA i DUcha Św. . ..pozdrawiam .
 ela ;): 16.12.2007, 18:43
 to prawda, dlatego powinniśmy sami stawać się takimi portretami które pokażą światu jak wygląda Bóg czego wszystkim życzę ;)
 
(1)

Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
Daj plusika:
[ Strona główna ]
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
Jest tak wiele pytań na temat miłości, które zadajesz sobie codziennie. Czy czasami masz wrażenie, że te pytania są bez odpowiedzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie... » zobacz więcej
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2014 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej